Haberler  >  BİR SEVGİ İZİMİZ DAHA
9.1.2018  

Sevgi İzi Nedir?

Sevgi izi; Alzheimer hastası olan, zihinsel engelli olan ya da benzer hastalıkları olan kişilerin, bir anda ortadan kaybolması problemini ortadan kaldırmak adına geliştirilmiş bir uygulama. Özellikle bu kişilere bakmanın zor olması nedeniyle başlatılmış bir uygulama; bu kişiler beklemediğiniz bir anda, hiç fark edemeyeceğiniz bir şekilde ortadan kaybolabilirler. Bu gibi durumlarda, sevgi izi sayesinde kaybolan kişiyi bulmanız çok daha kolay bir hal alıyor. Özellikle de kaybolan kişi kendini anlatamayacak durumdaysa sevgi izi daha fazla anlam kazanıyor. Tüm tehlikelere açık olan bu kişileri; dışarıda korumak ve kendilerini ifade edemediği için anlaşılmalarını sağlamak adına sevgi izi oldukça önemli.

Sevgi izi fikrini Müge Anlı ortaya koydu ve bu konu ile yakından ilgilenmek adına; benibuldular sitesini hayata geçirdi. Kendisi sabah kuşağında program yaparak; kayıpları buluyor. Bu program sırasında birçok kişi; engelli ve yaşlı kişilerin bir anda ortadan kaybolmasını dile getirerek kaybolan yakınını arıyor. Müge Anlı da programına gelen kişilerin bu şikayetleri üzerine, kaybolan kişilerin de kendilerini ifade edemeyecek durumda olmaları üzerine sevgi izi fikrini ortaya atıyor ve geliştirmeye başlıyor.

∞ Haberin Fotoğrafları

İlkumut Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi İlkumut Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi İlkumut Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi İlkumut Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Paylaş :