Projelerimiz  >  İspanya ve Almanya Projemiz
5.1.2015  

ÖZEL BAFRA YENİDEN DOĞUŞ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

 AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ

ÖZEL BAFRA YENİDEN DOĞUŞ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ AVRUPA YOLCUSU

 

              Erasmus Plus Mesleki Eğitim Öğrenci ve personel öğrenme Hareketliliği faaliyet alanı çerçevesinde kurumumuz Özel Bafra Yeniden Doğuş Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon merkezi tarafından hazırlanan  “Engellilerin Seracılık Ve Çiçekçilik Mesleklerinde Staj Faaliyeti” isimli projemiz Avrupa Birliği Bakanlığı, Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur.

              Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi olarak çok uluslu projeleri hayata geçirmekte ve etkili projelere destek olmada etkin rol almakta ve bu sebeple çevrenin engelli bireylere karşı olan olumsuz bakış açılarını önemli ölçüde kırmaktayız. “Eğitimde kaybedilecek fert yoktur, Her insan alternatif engelli adayıdır, Eğitim her engeli aşar” deyişlerini kendimize örnek alarak tüm iletişim ve teknolojik gelişmelerin ışığı altında öğrencilerimizi yarınlara hazırlayabilmek için inançla özveriyle var gücümüzle çalışmaktayız.  Mesleki Eğitime ihtiyacı olan engelli öğrencilerimizim bu alandaki ihtiyaçlarını profesyonel hizmet sağlayıcılar aracılığı ile mesleki eğitim aldırmak istemekteyiz.

            Proje kapsamında 45 öğrencimiz 23 personelimizle İspanya ve Almanya da 15 gün staj faaliyeti yapacaklardır. Aldıkları eğitim sonunda uluslararası geçerliliği olan sertifika alacaklardır. Öğrencilerimiz staj faaliyetinin yanı sıra kültürel ve sosyal geziler yapıp farklı kültürleri tanıyacaklarıdır.

 

 

           Tüm bu amaç ve istekler doğrultusunda engelli bireylerin varlıklarını tekrar gündeme getirmek ve onlara önemli olduklarını hissettirmek için Yeniden Doğuş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak böyle bir projeyi hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. 

∞ Proje Fotoğrafları

Paylaş :